Nieuws
  • Register

Marianne Vos een nieuw initiatief gestart, genaamd Strongher. "Hoe meer vrouwen je op de fiets krijgt hoe beter dat is voor de belangstelling voor de sport."

Met ingang van 2016 komt er voor de vrouwen ook een WorldTour. Alles inherent aan de publiciteit en marketing zoals dat bij de mannen is. Dat wil volgens Vos zeggen dat wedstrijden zoals de Ronde van Vlaanderen en de Waalse Pijl richting dames moeten opschuiven. Het kan niet zijn dat de dames op dezelfde dag als de „grote” Ronde van Vlaanderen rijden maar dat er bijvoorbeeld geen rechtstreekse televisie uitzending is.

 

 

 

 

 

UCI WOMEN'S WORLD TOUR 2016


5 maart Strade Bianche
12 maart Ronde van Drenthe
20 maart Trofeo Alfredo Binda
27 maart Gent-Wevelgem
3 april Ronde van Vlaanderen
20 april Waalse Pijl
6-8 mei Tour of Chongming Island
19-22 mei Amgen Tour of California
5 juni Philadelphia International Cycling
15-19 juni Aviva Womens Tour
1-10 juli Giro d’Italia Internazionale
24 juli La Course
30 juli Prudential Ride London
19 augustus Vargarda wegwedstrijd
21 augustus Vargarda ploegentijdrit
27 augustus GP de Plouay-Bretagne
11 september La Madrid Challenge

 

Voor de promo video klik hier.

 

Met steun van UCI moet Strongher het platform worden van waaruit bestaansrecht wordt opgebouwd. Het woord is nu aan de UCI en de organisatoren. Wij wachten af hoe de zaken zich verder zullen gaan ontwikkelen. We blijven het dames wielrennen op de voet volgen.

 

Meer info over Strongher hier.

S5 Box